Forum fanów Harry'ego Pottera

Harry Potter


#1 2009-02-24 19:32:19

Moony Alex

Administratorka Lunatyczna

Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 22
Wiek: 15 lat
Dom w Hogwarcie: Ravenclaw
WWW

Najmniej lubiany bohater

Skoro jest juz temat o ulubionym bohaterze, czas na najmniej lubianą postać .
Kogo najbardziej nie znosicie i dlaczego akurat jego?


W moim przypadku... Hm.
Na zaszczytnym pierwszym miejscu znajdzie się Antonin Dołohow, a tuż obok niego Bellatriks Lestrange. Mordercy dwójki osób należących do moich ukochanych postaci.
Do czasu informacji o zabójcach Remusa i Tonks, Dołohowa miałam w nosie, a za Bellą nie przepadałam ze względu na Syriusza. Ten jeden czyn jednak przeważył na szali i przesądził ich miejsce w rankingu moich uczuć co do bohaterów.
Cóż, może i Bellatriks z tą swoją obsesją na punkcie Voldemorta, wyniosłością, pewnością siebie, szyderstwem i okrutnością jest intrygującą postacią, taką, na którą warto zwrócić uwagę. Poza tym, jej wierność i jak już pisałam, obsesja, na punkcie Czarnego Pana jest po prostu przerażająca... Obłęd!
Wielki szacunek dla pani Rowling za wymyślenie Lestrange.
Budzą się we mnie mordercze instynkty na wspomnienie o Fenrirze Greybacku. Niewątpliwie jest to w pewien sposób postać tragiczna, przynajmniej takie mam odczucia po pewnym ficku na temat owego wilkołaka. Przedstawione tam zostały początki jego choroby, był odrzucony, nienawidzony i opluwany, przez co zrodziła się w nim chęć zemsty oraz pragnienie, aby nie tylko on był tak skrzywdzony. Ale jego czyny są obrzydliwe i nie mam tu na myśli tylko mojego ulubionego Lupina. Fenrir specjalizuje się w dzieciach, uważa, że trzeba je ugryźć i wychować z dala od rodziców... I to jest najokrutniejsze. Mimo wszystko, ten facet mnie intryguje. Kiedy został ugryziony? Kim był w przeszłości? JAKI był kiedyś? I nawet ośmielę się zadać takie pytanie: jak się nazywał? Po tym ficku, a także po Serii Lupinowej, przyjęło się dla mnie, że Fenrir Greyback to swego rodzaju przydomek... (Remusa Remusem jeszcze można znieść, chociaż to też by było ciekawe. Znaczy się, wiem, że Rowling dobierała imiona w taki sposób, aby dosłownie pasowały do osoby, ale gdyby tak przenieść ich w realia... Wilkołakiem staje się człowiek o imieniu chłopca wychowanego przez wilczycę, wilkołakiem staje się człowiek o imieniu mitycznego wilka i nazwisku, które można przetłumaczyć jako Szarogrzbiety)

Dalej, kogóż to ja jeszcze nie lubię...
Zdrajcy Pettigrew, czyli dorosłego Petera. Ten mały, Huncwot, nie wzbudza we mnie żadnych emocji, przynajmniej na razie - planuję zastanowić się poważnie nad jego postacią, dodać to, co w nim nieznane.
Umbridge! Bo to zła kobieta była. Personifikacja obsesji na punkcie władzy, zadufania oraz nietolerancji!
Nie chciałabym również spotkać na swej drodze Voldemorta, ale za niego również duże brawa dla Rowling. On to już nie tylko "Voldemort złym człowiekiem był", u niego wszystko ma podłoże w przeszłości i psychice.

Nie przepadam również za Hagridem, wydaje mi się być taki... taki na swój sposób groteskowy. Ja rozumiem, że on zawsze chciał dobrze, ma tego swojego bzika na punkcie zwierzątek, ale no cóż, nie lubię go. Do Cho Chang przykleił mi się taki wizerunek słodkiej idiotki, nie potrafię się go wyzbyć.
Pozostali? A pewnie, że są postacie, do których żywię bardziej chłodne uczucia, ale nie przychodzą mi chyba w tym momencie do głowy.

Offline

 

#2 2009-02-24 20:10:07

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: Najmniej lubiany bohater

Cho nie cierpię. Z początku owszem lubiłam ją, ale po już w czwartej części zaczęła mnie drażnić swoim zachowaniem.
Lucjusza Malfoy'a jego po prostu znieść nie mogę w tej książce. W szczególności za Zgredka! Noo
Postać Lestrange mi się nawet podoba, co prawda nie lubię ją za to, że zabiła Syriusza, ale nie jest najgorsza
Fenrir - okropny wilkołak! 
Dołohow za morderstwo Tonks.
A no i jeszcze Snape, do niego zawsze żywiłam niechęć.

Na razie tylko tyle.


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#3 2009-02-24 20:16:08

Moony Alex

Administratorka Lunatyczna

Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 22
Wiek: 15 lat
Dom w Hogwarcie: Ravenclaw
WWW

Re: Najmniej lubiany bohater

Takie małe sprostowanie...
Bellatriks zabiła Tonks, natomiast Dołohow to morderca Remusa.
O właśnie. Lucjusz Malfoy mnie na swój sposób drażni, ale on jest taki... taki... nie wiem, ma w sobie COŚ .

Offline

 

#4 2009-02-24 20:57:53

Spero

Uczeń Hogwartu

8420074
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 38
Wiek: 15
Dom w Hogwarcie: Slytherin
WWW

Re: Najmniej lubiany bohater

Jeśli chodzi o Cho - zgadzam się z Moony Alex w 100%! Słodziutka idiotka, brakuje jej jeszcze blond włosów i rózowych tipsów! Br...
Fenira też nie lubię. Naprawdę, przeraża mnie! Sama nie wiem czemu, ale jego postać jest odrzucająca!
Lucek? Nie lubicie Lucka? Nasz słynny Lucjusz MAlfoy, którego wprost ubóstwiam! Jest naprawdę świetny! Z tą swoją wyniosłością, chłodem, nonszalancją...
Bellę też uwielbiam i zgodzę się z Administratorką - brawa dla pani Rowling. Chociaż mnie fascynuje to jej uwielbienie do Voldzia... Ale jeśli chodzi o konkretny, to uważam, że pani Rowilng trochę z tym przesadziła w VII części.
Dołohow? Jakoś mi się nie wybija.
A Snape'usia lubię! Z tymi swoimi tekstami na lekcjach, jest wprost genialny! xD
Nie lubię Rona, taki ciołek matołek z niego! I Hagrida... Ta dwójka do siebie pasuje... Bez urazy dla ich fanów, ale niekiedy w książce mam wrażenie, że oni są naprawdę cofnięci w rozwoju! Brr... Szczególnie nie lubię u Hagrida tego tekstu 'cholibka'! Jak to mnie drażni!
No i postaciami u których irytuje mnie ta ich bezczynność i poddawanie są cudzej woli są Crabbe i Goyle... Pachołki Dracona! Jejku! Jakby w ogóle nie mieli swojego zdania! Nie lubię takich ludzi...
Cóż... Na chwile obecną to chyba wszystko Więcej nie przychodzi mi na myśl...


- Najukochańszy Draco, czy moglibyśmy porozmawiać? – zapytała przesłodzonym głosem Pansy. Blondyn uśmiechnął się nieznacznie.
- Oczywiście – powiedział i pociągnął ją za rękę, na wskutek czego, znów siedziała mu na kolanach. – Ale wystarczy jak będziesz się do mnie zwracała po prostu ‘Draco’ lub ‘kochanie’.

~ z mojej własnej twórczości :)

Offline

 

#5 2009-02-24 22:15:53

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: Najmniej lubiany bohater

Naprawdę? Byłam pewna, że to nie Bella zabiła Tonks. No, ale ok

Och... Rona też nie za bardzo lubię

Snape'a na swój sposób lubię, ale ogólnie to mam niechęć do niego
Sama nie wiem... Może przez tą postawę no i porównanie do nietoperza ugh...


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#6 2009-02-24 23:29:12

Spero

Uczeń Hogwartu

8420074
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 38
Wiek: 15
Dom w Hogwarcie: Slytherin
WWW

Re: Najmniej lubiany bohater

Nietoperz i tłuste włosy, do tego długi nochal i czarna szata - cały Książe Półkrwi...
JA go pokochałam w własnie w KP, szczególnie na błoniach, jak krzyczał do Harry'ego. Sama nie wiem czemu, ale jest o mój ulubiony fragment tej ksiązki!
A Ron? Flaki z olejem!


- Najukochańszy Draco, czy moglibyśmy porozmawiać? – zapytała przesłodzonym głosem Pansy. Blondyn uśmiechnął się nieznacznie.
- Oczywiście – powiedział i pociągnął ją za rękę, na wskutek czego, znów siedziała mu na kolanach. – Ale wystarczy jak będziesz się do mnie zwracała po prostu ‘Draco’ lub ‘kochanie’.

~ z mojej własnej twórczości :)

Offline

 

#7 2009-02-26 12:34:26

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: Najmniej lubiany bohater

A ja go zaczynam lubić, ale raczej przez tą historię z Huncwotami i Lily Evans


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#8 2009-02-26 15:42:53

Spero

Uczeń Hogwartu

8420074
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 38
Wiek: 15
Dom w Hogwarcie: Slytherin
WWW

Re: Najmniej lubiany bohater

Ja w ogóle nie lubię tej historii... Tzn. Lubię Huncwotów, ale nie lubię tej historii o ich przeszłości... Nie wiem czemu! Zresztą, WA jest jedną z mniej lubianych przeze mnie części...


- Najukochańszy Draco, czy moglibyśmy porozmawiać? – zapytała przesłodzonym głosem Pansy. Blondyn uśmiechnął się nieznacznie.
- Oczywiście – powiedział i pociągnął ją za rękę, na wskutek czego, znów siedziała mu na kolanach. – Ale wystarczy jak będziesz się do mnie zwracała po prostu ‘Draco’ lub ‘kochanie’.

~ z mojej własnej twórczości :)

Offline

 

#9 2009-02-26 16:51:05

Moony Alex

Administratorka Lunatyczna

Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 22
Wiek: 15 lat
Dom w Hogwarcie: Ravenclaw
WWW

Re: Najmniej lubiany bohater

Jeśli chodzi o Snape'a, to ja przyznam, że kiedyś go bardzo nie lubiłam. To było w czasach pierwotnych czytania HP, wiecie, takie pierwsze wrażenie "Najlepszy jest Gryffindor, Harry i reszta, a Ślizgoni i Snape są ble i fuj". Teraz należy do czołówki moich ulubionych postaci . On, mówiąc jak Siri Lestrange, po prostu "Ma imidża!".

Wracając, przypomniało mi się, że nie lubię Crabbe'a i Goyle'a. Na początku myślałam, że to po prostu dwaj mniej zdolni chłopcy w cieniu Dracona, ale po lekturze siódmej części troszeczkę mi się pogląd zmienił. Właściwie przede wszystkim po jednym, drobnym stwierdzeniu - że są oni wreszcie najlepsi w rzucaniu Zaklęć Niewybaczalnych. To takie ciut odrażające... Poza tym wcześniej i tak miałam obraz lekko ich ukazujący jako takich gorylowatych goryli...

Offline

 

#10 2009-02-27 18:18:01

Spero

Uczeń Hogwartu

8420074
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 38
Wiek: 15
Dom w Hogwarcie: Slytherin
WWW

Re: Najmniej lubiany bohater

Crabbe i Goyle? Br... Z resztą, pisałam o tym
A Snape'a? Też miałam takie uczucia na początku! Dokładnie takie same... Śmieszne A Gryfonów nigdy nie lubiłam. Wiecie, że nie mam takie swojego ulubionego domu, który pasowałby mi w 100%? Każdy ma jakieś wady... Nie wiem czemu, ale najbradziej lubię Ślizgonów. Są dla mnie takimi najbardziej intrygującymi postaciami


- Najukochańszy Draco, czy moglibyśmy porozmawiać? – zapytała przesłodzonym głosem Pansy. Blondyn uśmiechnął się nieznacznie.
- Oczywiście – powiedział i pociągnął ją za rękę, na wskutek czego, znów siedziała mu na kolanach. – Ale wystarczy jak będziesz się do mnie zwracała po prostu ‘Draco’ lub ‘kochanie’.

~ z mojej własnej twórczości :)

Offline

 

#11 2009-03-05 18:38:02

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: Najmniej lubiany bohater

Ja też, lubię o nich czytać. Są dla mnie takimi innymi charakterami, bo nie są ani dobrze ani źli. Jakby tacy realni. Z wadami i zaletami. Chociaż nie mogę sobie żadnej przypomnieć


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#12 2009-03-20 14:58:39

Jaszczurka

Charłak

2045781
Skąd: Janów Lubelski
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 21
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: Najmniej lubiany bohater

Powiedzmy to tak...
Nienawidzę Ronalda. Nienawidzę, nienawidzę, nienawidzę.
Nie lubię także Cho, bo jest zasmarkana i jej nie lubię xD. Nie lubię Tonks. Nie lubię... hm... Colina z tym swoim aparacikiem... i nie znoszę nauczycielki wróżbiarstwa, ale umknęło mi jak się jej nazwisko piszeee... ;D


Spójrz mi w oczy jeśli nie boisz się tego, co w nich zobaczysz.

Offline

 

#13 2009-03-20 21:21:25

Pierwszoroczniak

4947979
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 62
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: Najmniej lubiany bohater

Treawely czy coś takiego
Wróżbitka, wróżbitką, czasem można było się pośmiać z niej i z jej przepowiedni.   No i z lekcji i referatów Harry'ego i Rona ^^
Do Colina nic nie mam


Gdzieś tam gdzie kończy się twój świat, a zaczyna mój.
Pełen grozy i tajemnic...

Offline

 

#14 2009-03-21 07:42:39

Jaszczurka

Charłak

2045781
Skąd: Janów Lubelski
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 21
Dom w Hogwarcie: Slytherin

Re: Najmniej lubiany bohater

Mnie Colin denerwi, tak samo jak Trawnley xD (czy jak jej tam) xD Do reszty bohaterów (pomijając oczywiście Ronalda) nic nie mam


Spójrz mi w oczy jeśli nie boisz się tego, co w nich zobaczysz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nl2-godmt2.pun.pl www.digitalworlpl.pun.pl www.arena-naruto.pun.pl www.hardkoryehe.pun.pl www.rmp.pun.pl